ChurchHolmberg45's avatar

Birthday: 04/13

Contact

  • Add to Friends
  • Send Message
  • Trade Items

Equipped List

Interest Tags

Remind me to update my interests.

Wish List

 

About

تکنولوژی سیستم مداربستهتکنولوژی سیستم مداربستهدر سال های اخیر، تکنولوژی سیستم مداربسته در کنار سایر لوازم الکترونیکی، مثل دوربین های فیلمبرداری و دوربین های دیجیتال بسیار پیشرفت کرده است. در کنار دوربین های مداربسته آنالوگ، دوربین های ip یا تحت شبکه وارد بازار شده اند. در این مطلب آن چه که درباره تکنولوژی سیستم های مداربسته بدانید را با شما در میان می گذاریم تا با آگاهی بیشتر، دوربین مدار بسته مناسب را انتخاب و خریداری کنید.

تمام آن چه باید از تکنولوژی سیستم مداربسته بدانید

تکنولوژی سیستم مداربستهتکنولوژی سیستم مداربسته

از بین CCD و CMOS کدام را انتخاب کنیم؟تصویرگر یا سنسور که در قسمت جلوی دوربین مدار بسته قرار دارد، یک تراشه CCD یا CMOS است. CCD مخفف کلمه Charge Coupled Device به معنی دستگاه شارژ همراه است. CMOS نیز خلاصه شده عبارت Complementary Metal Oxide Semiconductor است. معادل فارسی این عبارت، اکسید فلزی نیمه هادی مکمل است. هر یک از این تجهیزات، مزایا و معایب خاص خود را دارند. اکنون به پاسخ این پرسش می پردازیم که CCD بهتر است یا CMOS؟برخی از CCD ها که از روش “انتقال اینترلاین” استفاده می کنند، ارزان تر هستند؛ اما ممکن است در نقاط روشن تصویر، رگه های عمودی ایجاد کنند. نوع دیگری از CCD به نام “فریم ترنسفر” نیز وجود دارد که مشکل اینترلاین ها را ندارند، ولی گران تر هستند.تراشه های CMOS ممکن است در ثبت حرکت یا سرعت بالا، دچار مشکل شوند.در تکنولوژی سیستم مداربسته مواردی مثل حساسیت بالای نوری، دامنه دینامیکی بالا و نسبت سیگنال به نویز بسیار پراهمیت است. پس در هنگام خرید دوربین مداربسته، به موارد گفته شده بیشتر از نوع تراشه CCD و CMOS اهمیت دهید.

استانداردهای ویدیوییاز زمان های قدیم، اندازه های استاندارد سنسورهای ویدیویی به ترتیب زیر بوده اند: 1/4 اینچ، 1/3 اینچ و 1/2 اینچ. در این شرایط نسبت اندازه طول به عرض تصویر برابر 4:3 می باشد.دوربین های مداربسته آنالوگ، با استاندارد CCIR و PAL مطابقت دارند. کیفیت تصاویر افقی و عمودی در دوربین های مداربسته آنالوگ، 720 پیکسل و 576 پیکسل است. امروزه این نوع از تصاویر با نام SD یا (Standard Definition) شناخته می شوند. نوع دیگری از تصاویر به نام HD نیز وجود دارد که رزولوشن بالاتری دارد و در ادامه توضیح داده خواهد شد.در ایالات متحده، استانداردهای ویدیویی مثل NTSC نیز وجود دارد. VGA نیز یک استاندارد ویدیویی است که ممکن است هنگام تنظیم اندازه تصویر مانیتور رایانه، با آن برخورد کرده باشید. استاندارد ویدیویی SVGA بیانگر تصاویری با اندازه 800*600 پیکسل می باشد. لیست زیر را نیز مطالعه کنید:XGA (1024×76 cool 0.79MPSXGA (1280×1024) 1.3MPSXGA+ (1400×1050) 1.5MPUXGA (1600×1200) 1.9MPهمانطور که می بینید، رزولوشن تصاویر ویدیویی با پیشرفت تکنولوژی بسیار افزایش یافته است.

سرعت به روز رسانی تصاویردوربین های مداربسته آنالوگ SD در هر ثانیه 50 تصویر را ثبت می کنند. امروزه یک دوربین مداربسته 29 مگاپیکسل، 2 تصویر را در ثانیه ثبت می کند. اگر قصد مشاهده حرکت های سریع را در تصویر دارید، حتما با کارشناسان فروش دوربین مداربسته مشورت کنید.

هایک ویژن پارس ارتباط سازی تصاویریکی از جنبه های استفاده از تکنولوژی سیستم مداربسته ، کدک‌ های فشرده سازی است. شاید برایتان جالب باشد که بدانید، فضای ذخیره سازی مورد نیاز برای ذخیره تصویر یک دوربین تحت شبکه با کیفیت 2 مگاپیکسل در 24 ساعت، بدون استفاده از کدک فشرده سازی، چیزی در حدود 3000GB است. این فضا فقط برای ذخیره سازی یک دوربین در طول یک شبانه روز است، در شرایطی که اغلب، تعداد دوربین‌ های بیشتری برای حفاظت از محیط موردنیاز است؛ در نتیجه، در چنین حالتی، تقریبا ذخیره سازی تصاویر همه دوربین‌ ها غیرممکن خواهد بود.در حال حاضر، اکثر تولید کنندگان دوربین مداربسته، از کدک فشرده سازی H.264 استفاده می‌ کنند که پهنای باند و حجم ذخیره سازی را به طور قابل توجهی کاهش می‌ دهد. اما به دلیل سرعت خیره کننده رشد کیفیت تصاویر، قطعا این تکنولوژی نیز راهکار نهایی حل نیازهای کاربران نخواهد بود. به همین دلیل در کنار افزایش کیفیت تصاویر، کدک های فشرده سازی نیز به‌روزتر و کامل‌ تر شده‌ اند. جدیدترین کدک فشرده سازی در صنعت سیستم‌ های نظارت تصویری، H.265 است که نسبت به کدک H.264 پهنای باند مصرفی دوربین را 50 تا 60 درصد کاهش می‌ دهد.

تکنولوژی HDدوربین های HD موجود در بازار، می توانند تا 60 تصویر را در ثانیه ذخیره کنند. برخی از دوربین های VGA نیز توانایی ثبت 120 تصویر در ثانیه را دارند. کیفیت HD امروزه بسیار محبوب و پر کاربرد است، بنابراین در ادامه به توضیح تکنولوژی HD می پردازیم.تکنولوژی HD تصاویری با اندازه بزرگ که نسبت طول به عرض آن ها 16:9 است، در اختیار کاربران قرار می دهد. دو نوع تصویر HD وجود دارد که عبارتند از HD720 و HD1080. HD1080 با نام Full HD نیز شناخته می شود. اندازه تصویر HD720 برابر با 1580*720 (0.9MP) و اندازه تصویر HD1080 برابر با 1920*1080 (2.1MP) است.

تکنولوژی شمارش افراد در دوربین مداربستهاین تکنولوژی سیستم مداربسته مدت هاست که رایج شده است ولی اکثر کاربران از وجود این امکان بی اطلاع هستند.نحوه کارکرد این تکنولوژی بدین شرح است: به عنوان مثال در یک تصویر از دوربین مدار بسته که روی درب ورودی یک فروشگاه را پوشش می دهد توسط دستگاه ضبط مربوطه، یک خط فرضی را مشخص می کنید به طوری که اگر دستگاه تشخیص دهد که جسمی حرکت کرده و از آن خط عبور می کند، آن را به عنوان یک رفت یا آمد تلقی خواهد کرد. همچنین می توانید برای دستگاه مشخص کنید که کدام سمت ورود و کدام سمت خروج محسوب شود. به این ترتیب دستگاه به شکل هوشمند آمار افرادی که وارد و خارج شده اند (از خط فرضی گذشته اند) را به صورت تعداد عددی نمایش می دهد.از این تکنولوژی می توان در فروشگاه ها و اماکن شلوغ و پر تردد جهت گرفتن آمار ترافیک مردمی استفاده کرد. این تکنولوژی هم اکنون در اکثر برندهای معتبر موجود در بازار ایران وجود دارد.در این مقاله، ما دانستنی هایی را در رابطه با تکنولوژی دوربین های مدار بسته با شما به اشتراک گذاشتیم. امیدواریم این مطلب برای شما سودمند واقع شود. شرکت دوربین مداربسته پویابین، خدمات متنوعی مثل مشاوره، فروش و نصب دوربین مدار بسته را ارایه می کند. به شما پیشنهاد می کنیم قبل از خرید دوربین مداربسته، با کارشناسان فروش پویابین تماس بگیرید و از راهنمایی آن ها استفاده کنید تا بهترین را انتخاب کنید.

My Aquarium

Your aquarium is undergoing maintenance!

Friends

Comments

Signature

 

Recent Visitors

Forums

Posts per Day: 0.00

Total Posts: 0

My Playlist

You currently have zero playlists!