Foto: Shutterstock Pamiętajmy o częstym zmienianiu hasła

1. Często zmieniaj hasła: częste zmienianie haseł we wszystkich kontach powoduje ograniczenie szkód jakich mogą dokonać hakerzy. Najlepiej zmieniaj hasła co trzy miesiące. Nie wiesz jakie hasło wybrać? Pomogą ci aplikacje takie jak LastPass i Dashline. Znajdziemy tam link do witryny, na której możemy zmienić hasło do strony i sprawdzimy, czy hasła są bezpieczne.

User Image - Blocked by "Display Image" Settings. Click to show.

User Image - Blocked by "Display Image" Settings. Click to show.

Rosyjski gang...

czytaj dalej »

2. Twórz http://glosator.com.pl to wygodniejsze i mamy mniej słów do zapamiętania. Ale te same nazwy użytkownika i hasła zwiększają podatność na cyberatak. Jeżeli przestępca złamie twoje hasło na jednej stronie może spróbować tej samej kombinacji na innej.

4. Uważaj na phising: nie otwieraj e-maili z nieznanego źródła, szczególnie, jeżeli wiadomość zawiera załącznik. Atakujący może stworzyć fałszywy profil znanej firmy, a następnie wysyłać wiadomości do określonych osób. Jeżeli ofiara uzna wiadomość za autentyczną i kliknie w link, który się tam znajduje, może bez naszej wiedzy pobrać szkodliwy program na swój komputer. Fałszywa strona może zawierać prośbę o podanie nazwy użytkownika i hasła lub innych danych dotyczących konta. Robiąc to, udostępniamy informacje osobie, która może je wykorzystać na naszą szkodę.

Autor: ToL//gry/kwoj / Źródło: Business Insider

http://tvn24bis.pl/informacje,187/badz-bezpieczny-w-internecie-oto-cztery-sposoby-jak-to-zrobic,457738.html